ZABIEGI NA TWARZ, SZYJĘ I DEKOLT

ZABIEGI NA CAŁE CIAŁO

ZABIEGI NA DŁONIE I STOPY

ZABIEGI MODELUJĄCE SYLWETKĘ

Oferujemy Państwu zabiegi:
Epilacja pachy, wąsik, między brwiami, bikini, nogi, przedramiona, twarz, szyja, dekolt.

Światło IPL jest selektywnie absorbowane przez melaninę (chromofor) zawartą we włosach. Zaabsorbowana energia świetlna jest oddawana do tkanek otaczających, w tym wypadku wewnątrz mieszka włosowego, w postaci energii cieplnej. W związku ze znacznym zwiększeniem temperatury w obrębie mieszka włosowego dochodzi do koagulacji, czyli ścięcia białek. Doprowadza to do odcięcia odżywienia włosa i w konsekwencji dochodzi do jego wypadnięcia.

Przebarwienia
Światem możemy leczyć przebarwienia o różnym pochodzeniu. Powstające pod wpływem słońca, z wiekiem, po zażywaniu leków czy potrądzikowe.- Zabieg z IPL trwa 10-20 minut, w zależności od leczonej powierzchni. Polega na wysyłaniu wiązki światła w miejsce przebarwienia - wyjaśnia kosmetyczka.- Sesję powtarza się co 4 dni, a pożądany efekt udaje się osiągnąć po 6-8 wizytach u kosmetyczki. Ale, uwaga, nie od razu. Najpierw na skórze pojawiają się ciemne strupki (przypominające te, które powstają po lekkim otarciu skóry). Nie wolno ich zdrapywać, usuwać peelingiem, bo możemy zafundować sobie blizny. Z tych samych powodów unikamy mikroabrazji i kwasów owocowych.Po 2-3 tygodniach skóra się całkowicie zagoi, a przebarwienia znikną lub staną się znacznie bledsze. Im "młodsze" przebarwienie, tym efekt jest lepszy.
Terapia naczyniowa

W leczeniu zmian naczyniowych przy użyciu IPL chromoforem docelowym jest oksyhemoglobina obecna w erytrocytach.  Endogenne ciepło powoduje rozkład barwnika i uszczelnienie naczynia. Dodatkowo dzięki zwiększonej syntezie włókien kolagenowych i elastynowych poprawia się kondycja skóry. Staje się ona grubsze, bardziej zwarta, dzięki czemu naczynia krwionośne nie prześwitują, a rumień staje się mniej widoczny.

Trądzik

Światło IPL oddziałuje na metabolit bakterii Acne, odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych. Metabolit ten – porfiryny pod wpływem ciepła przyczynia się do powstania reaktywnych anionów tlenu. Beztlenowe bakterie Acne giną pod wpływem tych oksyanionów. W konsekwencji możemy zaobserwować wyciszenie istniejących i zmniejszenie powstawania nowych zmian.

Dermomasaż podciśnieniowy

Dermomasażer podciśnieniowy to urządzenie z głowicą do wykonywania bardzo popularnych zabiegów z użyciem podciśnienia. Łączy w sobie masaż mechaniczny z podciśnieniem, czyli zasysane fałdy skóry są jednocześnie rolowane poprzez ruchome kulki. Skutkuje to szeregiem reakcji, które powodują efekt odmładzający, ujędrniający, wyszczuplający i antycellulitowy.

W celu zdobycia szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub wizyty w naszym salonie w Kołobrzegu.

Endermologia

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną skóry. Idealne rozwiązanie dla osób, które interesuje modelowanie ciała. Dzięki temu zabiegowi możemy się odchudzić, pozbyć cellulitu, wymodelować sylwetkę, a nawet poprawić kontury twarzy. Na czym polega endermologia? Masaż połączony z podciśnieniem uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia oraz stymuluje do produkcji włókien kolagenowych. Endermologia to masaż podciśnieniowy, wykonywany z ogromną siłą nacisku, który oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną, w związku z tym ma działanie: odchudzające, odmładzające, oczyszczające, terapeutyczne – zmniejsza różne rodzaje bólu. Najbardziej spektakularne efekty osiągną osoby, które zdecydują się na endermologię w celu likwidacji cellulitu i wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki. Dzięki pobudzeniu metabolizmu organizm szybciej eliminuje toksyny i tłuszcz z organizmu. Endermologia to zabieg, który stymuluje do odnowy biologicznej skóry, dlatego jest polecany także osobom, które pragną poprawić kontury twarzy i poprawić elastyczność jej skóry. Endermologia jest zatem doskonałą metodą dla wszystkich osób pragnących poprawić swój wygląd – zapraszamy na zabiegi do BeautyBay w Kołobrzegu.

Lipolaser
Zabieg Lipolaserem Jest to tzw. zimny laser, urządzenie, które emituje światło o długości 650nm. Wiązka świetlna poprzez poszczególne warstwy skóry kieruje się do komórek tłuszczowych, w których pod jej wpływem dochodzi do reakcji chemicznej mającej na celu rozbicie triglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Przekazywane są one do układu limfatycznego, a następnie wydalane z organizmu. Proces ten ułatwiony jest poprzez dodatkowe głowice umieszczone w okolicy węzłów chłonnych znajdujących się najbliżej obszaru poddawanego zabiegowi stymulujące układ limfatyczny. Światło lasera nie niszczy błon komórek tłuszczowych, a jedynie w wyraźny i kontrolowany sposób wpływa na ich objętość. Przypomina to proces wysuszania dojrzałych winogron, tak by stały się rodzynkami. Laser działa jedynie na komórki tłuszczowe, nie uszkadza okolicznych tkanek czy naczyń krwionośnych. Co równie istotne sposób generowania wiązki promieni laserowych zapobiega nadmiernemu rozluźnieniu skóry i nie stwarza zagrożenia powstania nierówności. Urządzenie działa na komórki tłuszczowe znajdujące się pod powierzchnią skóry. Redukcja ich jest procesem trudnym i niekoniecznie przynoszącym zadowalające efekty nawet przy pomocy diety lub ćwiczeń fizycznych, które zazwyczaj pozyskują energię z głębiej położonych komórek tłuszczowych. A zatem osoby regularnie ćwiczące, a mające problem z redukcją tłuszczyku płycej położonego mogą śmiało zdecydować się na ten zabieg. Ponadto zabieg wysmukla sylwetkę i przynosi efekt zregenerowanej, odmłodzonej skóry. Jak wygląda zabieg i na jakie partie ciała można go stosować? Na wybraną partię ciała przykładane są cztery głowice emitujące wiązki laserowe i powodujące rozpad triglicerydów. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, dający jedynie uczucie delikatnego ciepła. W zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi może trwać 10-40 minut. Do zabiegu kwalifikują się nie tylko miejsca powszechnie znane z odkładania się w nich tłuszczu, czyli uda, brzuch, pośladki czy boki, ale także ramiona, łydki i podbródek. Przeciwskazania ciąża i karmienie piersią, metalowe lub silikonowe implanty w bezpośredniej okolicy poddawanej zabiegowi, stosowanie leków lub ziół światłouczulających przynajmniej 2tyg. przed zabiegiem, rozrusznik serca, problemy dermatologiczne skóry. wrzody żołądka, wysokie ciśnienie, cukrzyca, otwarte rany rany i operacje – nie szybciej niż po upływie 3 miesięcy Ze schorzeń warto wymienić chorobę nowotworową, cukrzycę za zgodą lekarza prowadzącego, epilepsję, problemy z krzepliwością krwi lub zakrzepice, alergie lub swędzenie niewiadomego pochodzenia. Leki, przy przyjmowaniu których warto zachować ostrożność, to retinoidy (6m-cy przed zabiegiem), preparaty z dużą dawką witaminy A, betakaroten (3 m-ce), antybiotyki (2 tyg.). Przynajmniej przez 2 tyg po zakończonej kuracji nie powinno się wystawiać obszaru poddanego zabiegowi bezpośrednio na działanie promieni słonecznych.